padeshah
12 آذر 1401 - 20:04

نامه جمعی از متخصصان آی تی به محمدرضا تاجیک/آیا صدای پای فرقه خطرناک‌تر از داعش را نمی شنوید

جمعی از دانشجویان و متخصصان رشته آی تی طی نامه‌ای به محمدرضا تاجیک تاکید کردند که آیا صدای پای فرقه خطرناک‌تر از داعش را نمی شنوید.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان و متخصصان رشته آی تی طی نامه‌ای به محمدرضا  تاجیک تاکید کردند که آیا صدای پای فرقه خطرناک‌تر از داعش را نمی شنوید.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

« جناب آقای تاجیک، گفتگوی جنابعالی با روزنامه شرق در تاریخ 30/08/1401 با عنوان "ناخودآگاه معطوف به زندگی" را مطالعه کردیم، مطلع هستیم، شان علمی و جایگاه شما اجازه نمی‌دهد دو نامه قبلی ما که یکی شکایت به آقای گوترش و دیگری به مردم ایران بود و در خبرگزاری ها و رسانه ها مندرج گردید را مطالعه نمائید. نامه هایی که در خصوص پشت پرده نفرات اغتشاشات اخیر بود.

خلاصه آن نامه در خصوص این بود که چند گروه و چند فرد با هویت های مشخص، با حمایت ها و پشتیبانی‌هایی که فقط یک سرویس جاسوسی می‌تواند به آنها هدیه بدهد، یک دیکتاتوری رسانه ای وحشتناک و مخوف ایجاد کرده اند. این گروه ها و افراد به حدی ترسناک و مخوف تر از داعش هستند که صدای ضدانقلاب خارج نشین نیز در آمده است. این گروه ها قصد دارند همان کاری که داعش در عراق نمود و با رعب و وحشت، سرزمین های عراق را در چند روز فتح کرد با ایران بکنند.
به نظر ما، تاریخ نویسان در آینده تاریخ این کشور خواهند نوشت، طبقه نخبگی ایران، خصوصاً جامعه شناسان و متخصصان شبکه های اجتماعی به عنوان آسیب شناسانی که قرار بود کشورشان را در برابر سوء استفاده گران و کلاهبرداران حمایت نمایند، خیانت کردند.
جناب آقای تاجیک، جنابعالی در مقاله خود اشاره کرده اید، رفتار افرادی که در خیابان حضور پیدا کرده اند در چارچوب هیچ نظریه ای نمیگنجد و اعتقاد دارید اینها افرادی هستند که تاب زندگی دیکته شده نداشته و در حال ساخت یک دگر مطلوب خود هستند. ما نکته شما مبنی بر اینکه نظریات جامعه شناسی، توانایی تبیین رفتار معترضان را ندارند، قبول داریم. چرا که نظریات بر اساس واقعیت های اجتماعی جامعه ها تولید شدند و توانایی تبیین پروژه های دستکاری شده پشت پرده و مصنوعی را ندارند و اتفاق روی داده در ایران هم نیز از همین جنس می‌باشد، چرا که گروه‌ها و سازمان هایی در پشت پرده و در شبکه های اجتماعی برای تولید این افراد زحمت کشیده اند.
هر چند از شما انتظار نیست به عنوان یک استاد جامعه شناسی، شناخت کامل و دقیقی از چگونگی و چرایی شکل گیری این رفتارها که ناشی از یک برنامه ۵ ساله سایبری و رسانه ای با دسترسی های غیرقانونی به شبکه های اجتماعی بوده را داشته باشید، اما اعلام نظریه ای که عده ای از افراد ، بدلیل دیکته شدن یک سبک زندگی در حال رهایی از املای قبلی و نوشتن یک دیکته جدید برای خود هستند، نیز بعید است. چرا که اگر این نظریه را بپذیریم، این دگرشدن باید در همه کشورها، خصوصاً کشورهایی با اولویت های اصلی و فوری تر با همین کنش وحشیانه، قساوت گونه ، هتاکانه، بی ادبانه و بدون منطق نیز بروز کند که روی نداده است.
به هر حال، هر چند تصور اولیه ما ، سوء استفاده جریانات سیاسی از فضای فعلی کشور به نفع خود میباشد و با عرض پوزش گفتگوی شما را هم در این چارچوب تحلیل میکنیم، لکن بر آن شدیم مواردی بسیار خلاصه را برای شما و سایر اساتید جامعه شناسی مطرح کنیم. که شاید در عمل، جامعه متخصص شبکه اجتماعی کشور، خدمتی کوچک به حوزه علم جامعه شناسی نمایند.
جناب تاجیک مطلع هستید که طی ۵ سال گذشته تعدادی تیم رسانه ای شامل تیم فرشگرد ، نوفدی، مسیح علینژاد، بنیاد آوای آزادی و خانم ویکتوریا با دسترسی غیرقانونی و کثیف، مسئولیت تجزیه و تحلیل و شناسایی علایق و نفرت های مردم ایران و دستکاری آن را بر عهده داشته اند.
مطلع هستید قدرت و توان این تیمها به حدی شده است که صدای گروه‌های ضد انقلاب مانند طیف شورا گذاری ها و ملی گراها درآمده است که قدرت این تیم‌ها به حدی است که حتی ما اجازه طرح هیچ نقد و ایده ای نداریم، چرا که این تیم ها هر صدایی غیر از صدا و ایده خودشان را یک شبه لجن مال می‌نمایند.
آقای تاجیک مطلع هستید، وقتی چند سال پیش آمریکایی ها در نظر داشتند فتح الله گولن را به ترکیه بازگردانند، فضاسازی و ظرفیت سازی این پروژه را تحویل تیم بنیاد "آوای آزادی" دادند که این بنیاد یکی از گروه های پشت پرده اغتشاشات بوده و تیرماه ۱۴۰۰ گروه های ضدانقلاب درگیر اغتشاشات را با هزینه خود به اسرائیل برده بود. حتماً رئیس این بنیاد که از طرفداران ترامپ می باشد را می‌شناسید.
آقای تاجیک مطلع هستید چند سال پیش تیم فرشگرد که پروژه دستکاری روی شبکه های اجتماعی و شبکه سازی براندازی ایران را بر عهده گرفته بوده است، وقتی متوجه می‌شود امکان پیاده سازی پروژه را ندارد، راساً و بدون هماهنگی با آمریکایی ها، تصمیم می‌گیرد که طی یک عملیات پیچیده و چند لایه روی مقامات آمریکایی، یک عملیات پیچیده روانی پیاده نموده تا تصمیم مورد نظر آنها یعنی حمله به ایران را بگیرند. که گند این پروژه در می‌آید و کنگره، بودجه این پروژه که موسوم به اینفودیس می‌باشد را قطع می‌نماید.

آقای تاجیک بر خلاف تصور شما مبنی بر ایده دگر شدن افراد معترض، مطلع هستید تربیت این افراد به مدت ۵ سال و با کپی برداری از روش مسعود رجوی در تربیت تروریست های دهه شصت بوده است، خلاصه برایتان بگویم طی مدت ۵ سال گذشته، صفحات و کانال های زیادی در شبکه های اجتماعی ایجاد گردیده که با انتشار فقر و بدبختی های مردم ایران که بعضاً بسیاری از آن ها جعلی و مربوط به کشورهای دیگر بوده است و با استفاده از آهنگ‌های تاثیرگذار ، احساسات افراد زیادی تحریک شده و سپس با انتشار زندگی های لاکچری و مرفه و عیاشی، مخاطبان را لایق این زندگی ها دانسته و سپس برای اینکه بتوانند افرادی خشن و قاتل تربیت نمایند، به مرور توهین به مقدسات به صورت بی ادبانه ای انجام شده و در نهایت نیز آموزش درگیری با ماموران و خانواده های آنان انجام شده است و اکنون با افرادی دیوانه وار روبرو هستید.

جناب تاجیک حتماً دیگر مطلع هستید داعش با طرفداران محدود خود، چگونه فیلم های کشتار خود را تولید و در شبکه های اجتماعی منتشر می‌نمود تا از این طریق جلوی هرگونه مقاومتی را گرفته و علیرغم کم بودن جمعیت خود به نسبت مردم عراق، بخش های زیادی را تصرف نمود.
آقای تاجیک هر چند بعید می‌دانم برای شما و دوستان شما پیام تهدید آمده باشد اما نمی‌دانم مطلع هستید یا نه ؟ برای هر کسی که اندک مخاطبی در شبکه های اجتماعی داشته بوده است و اقدام به نقد رفتارهای اغتشاشات نموده باشد، پیام تهدید آمده که یا ادامه ندهید یا تصاویر شخصی و خانوادگی تان منتشر می‌شود.
جناب تاجیک از جنابعالی با سابقه فعالیت امنیتی و اطلاعاتی کمی بعید است متوجه این مسائل پیش پا افتاده و نقش سرویس های اطلاعاتی خصوصاً صهیونیست ها نشده باشید.
جناب آقای تاجیک عزیز ، می‌دانید مطالبه آخر همین افرادی که نمی‌دانید آن را در چه چارچوب نظری بگنجانید از صهیونیست‌ها چه بوده است؟ کافی است سری به سایت بنیاد ملی دفاع از دموکراسی و نوشتار آقای دووبیتز بیاندازید، درخواست داشتند اطلاعات لحظه ای ماموران انتظامی و تعداد آنها و ... به آنها داده شود. ما هیچ انتظاری از شما برای یک نقش آفرینی در مقام یک مسئول امنیتی سابق نداریم، لکن خواهش داریم اجازه ندهید به ساحت علم جامعه شناسی توهین شود. متاسفانه در زمان سکوت جامعه نخبگی ایران، نخبگی لمپنیسم خود می‌تازد.
اقای تاجیک از جنابعالی خواهش داریم علم جامعه شناسی را فدای مطامع سیاسی و باندی خود نفرمائید. ساحت علم ، مقدس است. بعید می‌دانم شما با سابقه کارهای اطلاعاتی و سیاسی نفهمیده باشید که عده ای از جوانان که با هدف دستیابی به آزادی و رفاه اقتصادی ، اقدام به هتاکی و اعمال خشونت آمیز می‌زنند، گرفتار چه فرقه کثیفی شده اند. فرقه‌ای که هزاران بار بدتر و خطرناک تر از مسعود رجوی و داعش است، چرا که تروریست هایی تربیت می‌کنند که عضو هیچ گروه سیاسی نیستند، پایگاه آموزشی نرفته اند، از سیاست بدشان می‌آید اما تندترین رفتار سیاسی و حتی قتل انجام میدهند. افرادی که مواد مخدر استعمال نکرده اند و دچار یک افیونی هزاران بار خطرناک تر از شیشه و هروئین شده اند.
جناب دکتر مزه قدرت و بازی های سیاسی اینقدر شیرین است که حاضرید برای بردن در یک بازی دو روزه، عده ای جوان مظلوم را در این مرداب متعفن رها کنید تا شاید امتیاز بیشتری برای حزب تان بگیرید.

جناب تاجیک خداوند را سپاسگزاریم که بر خلاف شما، اندک تعلقی به دستگاه دیوان سالاری و منافع دولتی و سیاسی نداریم که بخواهیم بر اساس منافع حزبی و گروهی خود موضع گیری کنیم ولکن مطمئن باشید تاریخ همه ما را نقد خواهد کرد.»

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 895635